Jerome Mayhew

Jerome Mayhew is the Conservative MP for Broadland, and has been an MP continuously since 12 December 2019.

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Jerome Mayhew, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Representation

Party affiliation

Committee memberships

Public Accounts Commission
4 July 2022 - Present
Commons
Backbench Business Committee
15 March 2022 - Present
Commons
Glue Traps (Offences) Bill
12 January 2022 - Present
Commons
Finance (No.2) Bill
8 December 2021 - Present
Commons
Elections Bill
15 September 2021 - Present
Commons
Environmental Audit Committee
2 March 2020 - Present
Commons