Viscount Goschen

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Viscount Goschen, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Previous

Shows previous posts, roles and other relevant information.

Government posts

Parliamentary Under-Secretary (Department for Transport)
Department for Transport
20 July 1994 - 2 May 1997
Lords

Committee memberships

Committee on Regulators
23 November 2006 - 30 October 2007
Lords