Siobhan Baillie MP

Siobhan Baillie is the Conservative MP for Stroud, and has been an MP continuously since 12 December 2019.

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Siobhan Baillie, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Representation

Party affiliation

Committee memberships

Building Safety Bill
9 September 2021 - Present
Commons
Work and Pensions Committee
2 March 2020 - Present
Commons

Previous

Shows previous posts, roles and other relevant information.

Committee memberships

Police, Crime, Sentencing and Courts Bill
12 May 2021 - 24 June 2021
Commons