Angela Richardson

Angela Richardson is the Conservative MP for Guildford, and has been an MP continuously since 12 December 2019.

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Angela Richardson, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Representation

Party affiliation

Committee memberships

Education Committee
29 March 2022 - Present
Commons
Public Accounts Committee
15 March 2022 - Present
Commons
Skills and Post-16 Education [HL] Bill
24 November 2021 - Present
Commons
Cultural Objects (Protection From Seizure) Bill
9 November 2021 - Present
Commons
Rating (Coronavirus) and Directors Disqualification (Dissolved Companies) Bill
6 July 2021 - Present
Commons
Human Rights (Joint Committee)
15 June 2021 - Present
Commons