Chris Clarkson

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Chris Clarkson, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Representation

Party affiliation

Committee memberships

Elections Bill
15 September 2021 - Present
Commons
Science and Technology Committee
2 March 2020 - Present
Commons

Previous

Shows previous posts, roles and other relevant information.

Committee memberships

Police, Crime, Sentencing and Courts Bill
12 May 2021 - 24 June 2021
Commons
Regulatory Reform
2 March 2020 - 20 May 2021
Commons