Katherine Fletcher

Katherine Fletcher is the Conservative MP for South Ribble, and has been an MP continuously since 12 December 2019.

Registered Interests

The Register of Members’ Financial Interests is updated fortnightly online when the House is sitting, and less frequently at other times. Interests remain in the Register for twelve months after the interest has ended.

The interests set out below are those included in the most recently published version of the Register. All versions of the Register can be found here.

6. Land and property portfolio: (i) value over £100,000 and/or (ii) giving rental income of over £10,000 a year

  • From 10 October 2020, a house in Cheshire East: (i). (Registered 26 January 2021)

8. Miscellaneous

  • I currently hold office as a Knutsford Town Councillor. (Registered 8 January 2020)
  • From 27 January 2020, member of the Leyland Town Deal Advisory Board. This is an unpaid role. (Registered 21 January 2020)