Theo Clarke MP

Theo Clarke is the Conservative MP for Stafford, and has been an MP continuously since 12 December 2019.

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Theo Clarke, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Representation

Party affiliation

Committee memberships

Committees on Arms Export Controls
5 October 2020 - Present
Commons
Women and Equalities Committee
7 September 2020 - Present
Commons
Speaker's Advisory Committee on Works of Art
20 May 2020 - Present
Commons
International Development Sub-Committee on the Work of the Independent Commission for Aid Impact
10 March 2020 - Present
Commons
International Development Sub-Committee on the Work of the Independent Commission for Aid Impact
Chaired
10 March 2020 - Present
Commons
International Development Committee
2 March 2020 - Present
Commons