Navendu Mishra MP

Navendu Mishra is the Labour MP for Stockport, and has been an MP continuously since 12 December 2019.

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Navendu Mishra, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Representation

Party affiliation

Committee memberships

Committees on Arms Export Controls
5 October 2020 - Present
Commons
International Development Committee
2 March 2020 - Present
Commons

Previous

Shows previous posts, roles and other relevant information.

Committee memberships

Public Administration and Constitutional Affairs Committee
21 September 2020 - 22 February 2021
Commons