Mr Gagan Mohindra MP

Mr Gagan Mohindra is the Conservative MP for South West Hertfordshire, and has been an MP continuously since 12 December 2019.

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Mr Gagan Mohindra, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Representation

Party affiliation

Committee memberships

Air Traffic Management and Unmanned Aircraft Bill [Lords]
4 February 2021 - Present
Commons
Speaker's Advisory Committee on Works of Art
21 September 2020 - Present
Commons

Previous

Shows previous posts, roles and other relevant information.

Committee memberships

Public Accounts Committee
2 March 2020 - 9 November 2020
Commons