Suzanne Webb

Suzanne Webb is the Conservative MP for Stourbridge, and has been an MP continuously since 12 December 2019.

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Suzanne Webb, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Representation

Party affiliation

Committee memberships

Professional Qualifications Bill [HL]
12 January 2022 - Present
Commons
Higher Education (Freedom of Speech) Bill
7 September 2021 - Present
Commons
Draft Online Safety Bill (Joint Committee)
21 July 2021 - Present
Commons
Rating (Coronavirus) and Directors Disqualification (Dissolved Companies) Bill
1 July 2021 - Present
Commons
Consolidation, &c., Bills (Joint Committee)
9 March 2020 - Present
Commons
Procedure Committee
2 March 2020 - Present
Commons