Brendan Clarke-Smith

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Brendan Clarke-Smith, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Representation

Party affiliation

Committee memberships

Education Committee
19 October 2021 - Present
Commons
Building Safety Bill
9 September 2021 - Present
Commons
Standing Orders (Private Bills) Committee (Commons)
12 April 2021 - Present
Commons
International Development Committee
2 March 2020 - Present
Commons
Housing, Communities and Local Government Committee
2 March 2020 - Present
Commons