Damien Moore MP

Damien Moore is the Conservative MP for Southport, and has been an MP continuously since 8 June 2017.

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Damien Moore, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Previous

Shows previous posts, roles and other relevant information.

Elections contested

Southport
7 May 2015
Commons

Committee memberships

Petitions Committee
16 October 2017 - 6 November 2019
Commons
Science and Technology Committee (Commons)
22 January 2018 - 6 November 2019
Commons