Paul Girvan

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Paul Girvan, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Representation

Party affiliation

Opposition post

Shadow DUP Spokesperson (Education)
Opposition Department
1 July 2017 - Present
Commons
Shadow DUP Spokesperson (Transport)
Opposition Department
1 July 2017 - Present
Commons

Committee memberships

International Trade Committee
2 March 2020 - Present
Commons

Previous

Shows previous posts, roles and other relevant information.

Committee memberships

Transport Committee
11 September 2017 - 6 November 2019
Commons