Tonia Antoniazzi MP

Tonia Antoniazzi is the Labour MP for Gower, and has been an MP continuously since 8 June 2017.

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Tonia Antoniazzi, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Representation

Party affiliation

Committee memberships

Welsh Affairs Committee
2 March 2020 - Present
Commons
Petitions Committee
8 June 2020 - Present
Commons

Previous

Shows previous posts, roles and other relevant information.

Committee memberships

Welsh Affairs Committee
16 October 2017 - 6 November 2019
Commons
Women and Equalities Committee
20 November 2017 - 6 November 2019
Commons