Lord Colgrain

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Lord Colgrain, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Party affiliation

Committee memberships

Environment and Climate Change Committee
14 April 2021 - Present
Lords
Rural Economy Committee
17 May 2018 - Present
Lords
Finance Committee (Lords)
12 September 2017 - Present
Lords

Previous

Shows previous posts, roles and other relevant information.

Committee memberships

Statutory Instruments (Joint Committee)
1 July 2019 - 28 January 2021
Lords