Baroness Thornhill

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Baroness Thornhill, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Party affiliation

Committee memberships

Built Environment Committee
14 April 2021 - Present
Lords
Gambling Industry Committee
13 June 2019 - Present
Lords
Intergenerational Fairness and Provision Committee
17 May 2018 - Present
Lords

Previous

Shows previous posts, roles and other relevant information.

Opposition posts

Liberal Democrat Lords Spokesperson (Communities and Local Government)
Opposition Department
3 December 2015 - 17 May 2016
Lords