Mary Robinson

Mary Robinson is the Conservative MP for Cheadle, and has been an MP continuously since 7 May 2015.

Registered Interests

The Register of Members’ Financial Interests is updated fortnightly online when the House is sitting, and less frequently at other times. Interests remain in the Register for twelve months after the interest has ended.

The interests set out below are those included in the most recently published version of the Register. All versions of the Register can be found here.

7. (i) Shareholdings: over 15% of issued share capital

  • Mary Felicity Design Ltd; clothing design company. (Registered 3 June 2015)

8. Miscellaneous

  • From 31 January 2020, member of Cheadle Towns Fund Board. This is an unpaid role. (Registered 28 January 2020)
  • From 20 June 2021, unpaid director of the Northern Research Group Ltd, a shared services company for northern MPs. (Registered 4 August 2021)