Edward Argar

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Edward Argar, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Previous

Shows previous posts, roles and other relevant information.

Elections contested

Oxford East
6 May 2010
Commons

Government posts

Parliamentary Under-Secretary (Ministry of Justice)
Ministry of Justice
14 June 2018 - 10 September 2019
Commons

Committee memberships

Procedure Committee
13 July 2015 - 21 November 2016
Commons