Lord Goddard of Stockport

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Lord Goddard of Stockport, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Party affiliation

Committee memberships

High Speed Rail (West Midlands - Crewe) Bill Select Committee (Lords)
5 March 2020 - Present
Lords
Delegated Powers and Regulatory Reform Committee
1 July 2019 - Present
Lords
SLSC Sub-Committee B
4 September 2018 - Present
Lords

Previous

Shows previous posts, roles and other relevant information.

Committee memberships

Refreshment Committee (Lords)
8 June 2015 - 31 August 2016
Lords
Secondary Legislation Scrutiny Committee
8 June 2015 - 1 July 2019
Lords