The Lord Archbishop of York

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of The Lord Archbishop of York, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Previous

Shows previous posts, roles and other relevant information.

House membership

Lords
The Lord Bishop of Chelmsford
10 February 2014 - 8 July 2020

Committee memberships

Communications and Digital Committee
8 June 2015 - 1 July 2019
Lords