Baroness Hodgson of Abinger

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Baroness Hodgson of Abinger, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Party affiliation

Committee memberships

National Security Strategy (Joint Committee)
1 July 2019 - Present
Lords
Rural Economy Committee
9 October 2018 - Present
Lords

Previous

Shows previous posts, roles and other relevant information.

Committee memberships

Sexual Violence in Conflict Committee
11 June 2015 - 22 March 2016
Lords