Lord Curry of Kirkharle

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Lord Curry of Kirkharle, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Party affiliation

Committee memberships

Industry and Regulators Committee
14 April 2021 - Present
Lords
Rural Economy Committee
17 May 2018 - Present
Lords

Previous

Shows previous posts, roles and other relevant information.

Committee memberships

EU Energy and Environment Sub-Committee
12 June 2015 - 15 May 2018
Lords
Refreshment Committee (Lords)
12 June 2014 - 31 August 2016
Lords