Lord Storey

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Lord Storey, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Party affiliation

Opposition post

Liberal Democrat Lords Spokesperson (Education)
Opposition Department
1 June 2015 - Present
Lords

Committee memberships

Youth Unemployment Committee
28 January 2021 - Present
Lords

Previous

Shows previous posts, roles and other relevant information.

Committee memberships

Communications and Digital Committee
1 July 2019 - 28 January 2021
Lords
Small and Medium Sized Enterprises Committee
29 May 2012 - 28 February 2013
Lords