Lord Palmer of Childs Hill

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Lord Palmer of Childs Hill, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Party affiliation

Other posts

Deputy Speaker (Lords)
5 March 2018 - Present
Lords
Deputy Chairman of Committees (Lords)
6 November 2017 - Present
Lords

Committee memberships

Audit Committee (Lords)
2 February 2021 - Present
Lords

Previous

Shows previous posts, roles and other relevant information.

Committee memberships

Personal Service Companies
12 November 2013 - 31 March 2014
Lords
Refreshment Committee (Lords)
20 June 2012 - 30 March 2015
Lords