Jackie Doyle-Price

Jackie Doyle-Price is the Conservative MP for Thurrock, and has been an MP continuously since 6 May 2010.

Registered Interests

The Register of Members’ Financial Interests is updated fortnightly online when the House is sitting, and less frequently at other times. Interests remain in the Register for twelve months after the interest has ended.

The interests set out below are those included in the most recently published version of the Register. All versions of the Register can be found here.

4. Visits outside the UK

  • Name of donor: Ministry of Foreign Affairs, Qatar
    Address of donor: Qatar Embassy, 1 South Audley Street, London W1K 1NB
    Estimate of the probable value (or amount of any donation): Flights, accommodation, internal travel and meals to the value of £7373,67
    Destination of visit: Qatar
    Dates of visit: 7-13 October 2021
    Purpose of visit: British-Qatari APPG visit to meet ministers and officials to discuss Qatar's humanitarian and political response to the Afghanistan crisis, preparations for the World Cup, workers' rights reform, and bilateral relations.
    (Registered 12 November 2021)

8. Miscellaneous

  • From 24 January 2020, Deputy Chairman of Tilbury Town Board. This is an unpaid role. (Registered 25 February 2020)
  • From 31 January 2020, Deputy Chairman of Grays Town Board. This is an unpaid role. (Registered 25 February 2020)

9. Family members employed and paid from parliamentary expenses

  • I employ my partner, Mark Coxshall, as Office Manager.