Lord Pannick

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Lord Pannick, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Previous

Shows previous posts, roles and other relevant information.

Committee memberships

Constitution Committee
25 May 2016 - 28 January 2021
Lords
Constitution Committee
9 December 2008 - 15 May 2013
Lords