Lord Howard of Rising

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Lord Howard of Rising, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Previous

Shows previous posts, roles and other relevant information.

Committee memberships

Refreshment Committee (Lords)
20 June 2012 - 11 February 2014
Lords
Statutory Instruments (Joint Committee)
18 June 2005 - 14 November 2007
Lords