Baroness Howarth of Breckland

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Baroness Howarth of Breckland, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Party affiliation

Committee memberships

Ecclesiastical Committee (Joint Committee)
9 July 2015 - Present
Lords

Previous

Shows previous posts, roles and other relevant information.

Committee memberships

Adoption Legislation Committee
29 May 2012 - 26 February 2013
Lords
European Union Committee
13 November 2007 - 1 May 2012
Lords