Viscount Craigavon

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Viscount Craigavon, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Previous

Shows previous posts, roles and other relevant information.

Committee memberships

Procedure and Privileges Committee
9 June 2010 - 30 March 2015
Lords
Hybrid Instruments Committee (Lords)
2 December 1993 - 7 May 2005
Lords