Lord Chadlington

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Lord Chadlington, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Previous

Shows previous posts, roles and other relevant information.

Committee memberships

Select Committee on Charities
25 May 2016 - 26 March 2017
Lords
Information Committee (Lords)
7 December 2004 - 8 November 2006
Lords