Lord Donoughue

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Lord Donoughue, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Previous

Shows previous posts, roles and other relevant information.

Committee memberships

Draft Gambling Bill (Joint Committee)
9 September 2003 - 22 July 2004
Lords
Works of Art Committee (Lords)
28 November 1995 - 19 November 1998
Lords