Lord Stone of Blackheath

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Lord Stone of Blackheath, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Previous

Shows previous posts, roles and other relevant information.

Party affiliation

Labour
29 October 1997 - 23 October 2019

Committee memberships

Refreshment Sub Committee
23 November 1999 - 7 November 2002
Lords