Lord Bhatia

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Lord Bhatia, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Previous

Shows previous posts, roles and other relevant information.

Party affiliation

Crossbench
5 June 2001 - 20 October 2010

Committee memberships

Committee On Religious Offences
15 May 2002 - 10 April 2003
Lords