Baroness Uddin

Parliamentary career

Find out about the Parliamentary career of Baroness Uddin, including posts and roles held.

Current

Shows current posts, roles, party affiliation and other relevant information.

Previous

Shows previous posts, roles and other relevant information.

Party affiliation

Labour
18 July 1998 - 20 October 2010

Committee memberships

European Union Committee
3 December 1998 - 11 November 1999
Lords